Міжнародний центр українсько-французського співробітництва

ауд. Б-324,
Телефон: +3 (096) 529-03-51

Сайт центру

В грудні 2014 року в ОНТУ розпочав свою діяльність новий підрозділ академії – Міжнародний центр українсько-французького співробітництва.

Діяльність Центру має забезпечити організацію та розвиток співробітництва ОНТУ та її партнерів з академічними, промисловими, громадськими інституціями Франції та інших франкомовних країн в агропромисловій галузі. Місія Центру полягає в створенні умов для лідерства Академії в сфері міжнародного співробітництва.

Створення Центру стало продовженням спільних з французькими партнерами проектів, запроваджених Академією починаючи з 2006 року: стажування трьох студенток ОНАХТ на провідних виноробних підприємствах Франції (2006, спільно з Альянс Франсез), академічний проект франкофонії (2007-2009, спільно з Альянс Франсез), професійні стажування студентів академії на французьких аграрних підприємствах (з 2011 р. більше 50 стажерів, спільно з ФОФУ).

Започатковане в 2011 році, співробітництво з Федерацією “Обмінів Франція-Україна” реалізується також в проекті стажувань викладачів академії у французьких навчальних закладах, встановленні партнерських зв’язків з вишами Франції (Вищою аграрною школою Анже (2013), Інститутом вищої освіти та наукових досліджень в галузі продуктів харчування, здоров’я тварин, сільського господарства та навколишнього середовища ВетАгроСюп (2016), візиті до Академії делегацій виноробного ліцею м. Бон (2015, 2017), організації Літнього університету французької мови як іноземної.

Серед щорічних заходів Центру – проведення за підтримки Асоціації французької мови як іноземної інтенсивного курсу французької мови для стажерів ФОФУ (з 2012, викладач – Жозіан Анекен).

Досягненням Центру стало визнання академії в якості рівноправного партнера у світовому співтоваристві виноробів – 28 жовтня 2015 р. в університеті Падови (м. Конегліано, Італія) Академія стала членом OENOVITI International Network, міжнародної організації, діяльність якої спрямована на вдосконалення наукових досліджень та професійної підготовки фахівців в галузі виноробства. Координатором OENOVITI виступає Університет Бордо (Франція). До складу OIN входять 32 академічних та 14 промислових партнерів з 20 країн світу, серед яких Франція, Італія, Іспанія, Німеччина Австрія, Швейцарія, Австралія, США, Японія, Чилі, Аргентина, Південна Африка, а відтепер і Україна. Членство в цій організації дає необмежені можливості для участі студентів і викладачів в міжнародних проектах OIN, отримання подвійних дипломів магістрів та PhD, стажувань на провідних підприємствах та у вищих навчальних закладах світу, обміну досвідом з визначними вченими. Так, у 2016 р. студентка Академії пройшла піврічне стажування у науково-дослідному центру Concha y Toro (Чилі).