Німецькі стипендіальні програми

Німецька служба академічних обмінів (Deutscher Akademischer Austauschdienst: DAAD)
DAAD найбільше німецьке об’єднання на правах громадської організації з підтримки міжнародних академічних обмінів. Займається обміном науковців і студентів. Штаб-квартира DAAD розташована в Бонні, в організації також близько 15 регіональних офісів. Головними цілями діяльності DAAD є підтримка молодого покоління в Німеччині і за кордоном в сферах науки і культури, економіки і політики.

DAAD надає стипендії практично всім категоріям так чи інакше відносяться до науки і університетської діяльності, починаючи від студентів 2-го курсу, закінчуючи професорами та докторами наук. Найбільш поширена стипендія від ДААД – це річний курс для виїзду до Німеччини з метою знайомства з культурою і вивчення німецької мови. Сума стипендії на цей період 850 євро – для покриття витрат на житло, харчування, транспорт і самого мовного курсу.

Для отримання більш докладної інформації: http://www.daad.org.ua/

 

Фонд Ганса Зайдля

Hanns Seidel Foundation в своїх проектах ініціює стабільний розвиток на основі демократії, миру і соціального ринкового господарства. При цьому основною ідеєю діяльності Фонду Ганса Зайдля за межами Німеччини є принцип «допомога в самодопомоги» (надання допомоги державам для їх самостійного розвитку).

Міжнародне співробітництво Фонду Ганса Зайдля грунтується на роботі більше 90 проектів в більш ніж 60 країнах світу, які розвиваються.

Фонд Ганса Зайдля здійснює свою діяльність в Україні в трьох основних сферах:

Внутрішня безпека – зміцнення потенціалу правоохоронних органів у боротьбі з міжнародною злочинністю і поліпшення професійної підготовки правоохоронних кадрів.
Державне управління – сприяння підвищенню функціональної ефективності державних органів і органів місцевого самоврядування та покращення професійної підготовки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.
Розвиток громадянського суспільства – сприяння демократичним процесам в суспільстві і формування нового покоління політично активної молоді.
Щорічно Представництво Фонду Ганса Зайдля в Україні в рамках своєї діяльності проводить до ста заходів з різними партнерськими організаціями. Більш детальна інформація на сайті: http://hss.kiev.ua/

Представництво Фонду Ганса Зайдля в Україні:

вул. Золотоворітська 2, офіс 77

01030 Київ, Україна

Тел.: (044) 270-62-72, -73, -74

Факс: (044) 279-84-92

E-Mail: info@hss.kiev.ua

 

Стипендії та гранти фонду Олександра фон Гумбольдта
Брати участь в конкурсах фонду ім. Олександра Гумбольдта можуть вчені всіх спеціальностей. Політика фонду полягає у фінансуванні трохи проектів, а талановитих людей, які пропонують цікаві та сміливі ідеї та здійснюють їх.

Головною є програма стипендій для фахівців, що мають науковий ступінь кандидат наук.

Друга програма – премії фонду, які надаються видатним вченим.

Третя програма – стипендії молодим вченим для проведення досліджень за кордоном.

Для того, щоб отримати стипендію, крім заповнених формулярів і оригінального, інноваційного дослідницького проекту, необхідні публікації в міжнародних журналах, які свідчать про наукової спроможності претендента. Враховується і участь в конференціях. Важливою умовою є також згоду німецького вченого прийняти зарубіжного колегу на стажування в своєму інституті. При цьому звертається увага на те, хто з вчених в Німеччині клопотав за іноземного фахівця, хто згоден, в разі надання стипендії, прийняти його в своїй лабораторії.

Фонд ім. Гумбольдта підтримує відносини з більш ніж десятьма тисячами професорів в Німеччині, які запрошують до себе вчених з-за кордону. Це коло постійно розширюється.

Детальна інформація: http://www.humboldt-foundation.de/web/programmes.html