Студентська мобільність як черговий етап реалізації проекту Європейського Союзу Erasmus + “Поліпшення навичок з лабораторної практики у фахівців агро-продовольчого сектору Східної Європи/ Ag-Lab” в ОНАХТ

Студенти першого набору магістерської освітньо-професійної програми «Контроль якості та безпечності у харчовій промисловості», що було відкрито в ОНАХТ у рамках проекту на факультеті технології і товарознавства харчових продуктів та продовольчого бізнесу, пройшли  місячне наукове стажування в Університеті Терамо (Італія) за кошти ЄС. Це стажування є ще одним етап реалізації спільного проекту ЗВО і лабораторій України, Молдови, Грузії, Словенії, Франції, Італії та Польщі.

Колоскова Ірина, Хрупчик Андрій та Ігнатенко Єгор провели місяць в науковому центрі на факультеті біології та агропродовольчих екологічних технологій і опанували велику кількість нових методів не тільки в теоретичному форматі, а й в практичному. Ними було зроблено наступне: опрацьовано теми з традиційних та інноваційних методів контролю якості і безпечності сировини, напівфабрикатів й готових продуктів; вивчено практичну ефективність від впровадження нових раціонів вигодовування худоби, зокрема введення в раціон листя оливкового дерева, що значно підвищує кількість поліненасичених жирних кислот в молоці та сирі, що в свою чергу сприяє кращому здоров’ю людей;  вивчено технологію стабілізації барвників, отриманих з томатів, шляхом визначення точки скляніння; вивчено методику раціону фрізьких корів при додаванні цинку та його вплив на хімічно-харчовий склад і ароматичний профіль молочних продуктів; опрацьовано нові методи досліджень молочних продуктів, а саме метод визначення білків у сирі Рікотта, козячому молоці і йогурті за допомогою газової хроматографії; отримано практичні навики роботи з сучасним обладнанням і новими методами; вивчено дисперсно-рідкий метод мікроекстракції (dLLME) для оксистеролів та принцип роботи мас спектрометра. Крім того, студенти мали можливість попрацювати з професорами, які займаються розробкою новітніх експрес тестів з використанням знань у електрохімії, зокрема роботою з срібними і золотими наночастками, що використовуються для швидкого визначення фальсифікантів, токсичних речовин, що містяться в продукті.

За короткий час студенти змогли знайти розуміння з італійськими колегами, провести культурний обмін та залишити про себе тільки гарні відгуки та спогади.

Молоді люди діляться враженнями від проходження стажування: «Ми були зацікавлені в тому, щоб майбутні магістри, які будуть брати участь в цій програмі, мали запас довіри серед італійських колег. Ми змогли отримати професійні навички роботи у сучасних лабораторіях, за що щиро вдячні ОНАХТ та італійським викладачам!».

Студенти 2-го курсу магістерської програми «Контроль якості та безпечності у харчовій промисловості» Колоскова Ірина та Хрупчик Андрій, Менеджер проекту Ag-Lab від ОНАХТ доцент Тітлова О.О.

новая 5новая 4новая 5новая 3новая 2новая1