Еразмус Мундус

Еразмус Мундус – програма студентського обміну, створена Європейським союзом з метою підвищення мобільності європейських студентів, і підвищення якості вищої освіти за рахунок фінансування академічної кооперації між Європою і рештою світу. На відміну від програми Еразмус, Еразмус Мундус доступний не тільки європейцям.
Щорічно програма фінансує освіту певної кількості студентів. Гранти та стипендії можуть частково або повністю покривати вартість навчання, медичного страхового поліса, проживання і перельоту в приймаючу країну.
У програмі можуть брати участь студенти бакалаври, магістри, аспіранти та викладачі.

Міжнародний проект за Європейською програмою Erasmus Mundus (Action 2 Strand 1, Lot 5), в якому ОНАХТ є членом консорціуму як єдиний представник української вищої школи, виграв конкурс  у 2013 р. і отримав фінансування. Назва проекту «Education Force: Driving Mobility for EU – East Europe cooperation «EFFORT». Основна мета проекту – запровадження академічної мобільності, тобто навчання або стажування студентів, аспірантів і співробітників з країн СНГ в університетах країн Європейського Союзу.

У проекті 19 партнерів: 1 з України (ОНАХТ), по 2 університети  з Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії та Молдови і 8 університетів з країн – членів ЄС:

1. Alexander University in Thessaloniki, Greece

2. Estonian University of Life Sciences, Estonia

3. Ecole Centrale Marseille, France

4. Vidzeme University of Applied Sciences, Latvia

5. Uniwersytet Lodzki, Poland

6. Polytechnic Institute of Viana do Castelo, Portugal

7. Swansea Metropolitan University, United Kingdom

8. Tomas Bata University in Zlín, Czech Republic

В 2014 і 2015 роках студентами, аспірантами і співробітниками ОНАХТ отримано 8 грантів на суму 60000 євро (1 млн 800 тис грн). В 2016 році планується отримати ще 10 грантів на суму 114 800 євро (3 млн 440 тис грн). В рамках цього проекту студенти і аспіранти ОНАХТ навчаються в університетах Греції, Португалії, Франції, а також в філіалі Шеффілдського університету.

В 2014 р. студентами і аспірантами ОНАХТ були отримані гранти на навчання в Міжнародному грецькому університеті за програмою Магістра протягом двох років, в філіалі  Шеффілдського університету у м. Салоніки, Греція протягом 10 місяців за програмою Бакалавра і в Марсельському університеті, Франція  протягом 10 місяців за програмою аспірантури. В 2015 році отримали гранти і приймали участь у академічній мобільності 2 студентки – бакалаври в університеті міста Віано ду Коштела, Португалія, 2 магістри в міжнародному університеті у м. Салоніки, Греція і філіалі Шеффілдського університету у м. Салоніки, Греція, а також 2 викладачі у Навчальному університеті ім. Олександра в м. Салоніки, Греція.  В 2016 р. близько 10 представників ОНАХТ подали заяви на участь у конкурсі на отримання грантів.